AQATIC

Nástroj pro usnadnění práce QA týmu

Pomocník pro testování a snadnou instalaci buildů do různých zařízení vytvořený na míru pro QA tým společnosti Deltatre.

1

Aplikace nabízí mimo jiné:

  • Snadnou instalaci buildů (na jeden klik) do zařízení se systémem Android, ať už se jedná o mobily, tablety, Android TV, Android TV Launcher nebo Fire TV. Instalace je provedena bezdrátově na základě zapsané IP cílového zařízení a vybraného lokálního souboru s buildem. Pro tuto funcionalitu aplikace využívá Android Debug Bridge (ADB).
  • Pro účely snadného reportování chyb nabízí okamžité vytvoření screenshotu obrazovky cílového Android zařízení či nahrání libovolně dlouhého videa, bezdrátově a na jeden klik pomocí ADB.
  • Testování Android zařízení urychlí i díky tlačítkům pro restart cílového zařízení či vyčištění mezipaměti, opět bezdrátově.
  • Pro testování LG televizí (se systémem WebOS) nabízí zjednodušenou instalaci buildů pomocí automaticky vygenerovaného příkazu, který stačí pouze překopírovat do instalátoru WebOS CLI a potvrdit. K tomu je využit separátní BASH script, který je součástí aplikace.
  • Mezi dalšími pomocníky pro každodenní práci testera lze využít například snadné zakládání testovacích uživatelů do interního systému (stačí pouze zvolit email, prostředí a druh účtu) či reporting ohledně využitých zařízení a webových prohlížečů pro testování (včetně všech detailů) do registru Ticketů a pro vývojáře.