O mně

Webovým stránkám se věnuji přes pět let, ať už formou samotné tvorby či konzultace ohledně obsahu a designu. Od úvodních “pokusů” v MS Front Page jsem se dostal k Wordpressu, ve kterém jsem tvořil webové stránky pro klienty v období let 2017 - 2020. Ukázky z některých mých prací můžete najít v sekci Portfolio Webů.

Od roku 2020 se naplno věnuji tvorbě statických webových stránek pomocí jazyků Markdown, HTML a CSS. Tento způsob webové prezentace má oproti redakčním systému jako je Wordpress hned několik výhod, o kterých se podrobně rozepisuji již v úvodu, ale ve zkratce je především:

  • Rychlejší (co se týče načítání stránek)
  • Bezpečnější (žádná databáze k napadení)
  • Snadnější pro tvorbu i editaci (místo webového rozhraní se pracuje především s Markdown a HTML soubory uloženými lokálně)
  • Menší co se týče velikosti souborů a záloh (není potřeba instalovat a zálohovat databázi)
  • Přizpůsobitelnější dle představ tvůrce či klienta (není ohraničené mantinely administrátorského prostředí redakčního systému, vše se dá upravit pomocí HTML a CSS)

Mimo jiné také nabízí snadnější implementaci a kustomizaci zabezpečeného webového rozhraní, pomocí kterého si může klient sám nahrávat nový obsah webu či modifikovat stávající.

Krom tvorby webových stránek se věnuji i programování, mé aktutální portfolio můžete najít v sekci Portfolio Aplikací. Vytvářím aplikace pro systémy Windows, MacOS i iOS v různých jazycích a pro různé účely, budu rád za příležitost jakékoli spolupráce či rozšíření znalostí. Pokud máte zájem, neváhejte mě prosím kontaktovat!

Mezi mé další záliby patří hudba, film a informační technologie obecně. Osm let jsem pracoval jako IT konzultant pro CMS systémy, a nyní se profesně živím jako Senior QA Engineer v oblasti video streamingu.


Máte jakékoli další otázky nebo zájem o mé služby? Neváhejte mě kontaktovat!